Thursday , 13 December 2018 | پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷
عناوین اخبار

آمریکا و استرالیا ارزیابی طرح انتقال پناهجویان را آغاز کردند

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا امروز خبر داد که مقامات آمریکا برای ارزیابی انتقال پناهجویان از کمپ‌های جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو و نائورو به ایالات متحده، وارد استرالیا شده‌اند.

پناهندگی در استرالیا

به گزارش رویترز این سفر پس از آن انجام شد که دولت استرالیا هفته گذشته اعلام کرد، یک معامله با آمریکا انجام داده که طی آن ۱۲۰۰ تن از پناهجویان که از راه دریا خود را به استرالیا رساندند و دستگیر شده‌اند پس از بررسی وضعیشان به آمریکا منتقل شوند.

ترنبول که این سخنان را در حاشیه اجلاس سران «اپک» در لیما پایتخت پرو بیان کرد، گفته «مقامات امنیت داخلی استرالیا به همراه مقام‌های آمریکایی در مدت کوتاهی به نائورو می‌روند و انتقال پناهجویان قبل از ۲۰ ژانویه (اول بهمن) انجام خواهد شد.»

نظارت بر ارزیابی و انتقال این پناهجویان توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد انجام می‌شود.

مذاکره برای دستیابی به این توافق بین آمریکا و استرالیا حدود یک سال طول کشید و در آن زنان، کودکان و خانواده‌ها در اولویت قرار دارند.

جناح اپوزیسیون استرالیا اعلام کرده این اقدام در واقع دستاورد طرح حزب کارگر موسوم به «راه حل مالزی» است که براساس آن دولت استرالیا ۸۰۰ پناهجو را با چهار هزار پناهنده از مالزی مبادله کرد.

بیل شورتن، رهبر جناح کارگر گفته، «مطمئن نیست با آغاز به کار دولت  ترامپ چه اتفاقی برای این توافق خواهد افتاد، چرا که این توافق در واقع در زمان اوباما بدست آمده است».

۲۰ ژانویه سال ۲۰۱۷ آخرین روز مسئولیت اوباما در کاخ سفید است.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top