Thursday , 24 January 2019 | پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
عناوین اخبار

اطلاع مقامات مهاجرت آلمان از تخلف در پرونده پناهجویان

بررسی ایمیل‌های داخلی در “اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی” نشان داده که این اداره از تخلفات در بررسی پرونده پناهجویان در شهر برمن اطلاع داشته، اما اقدامات لازم را برای رفع تخلفات انجام نداده است.

ایمیل‌های داخلی در اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی (BAMF) اکنون به دست محققان شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و روزنامه آلمانی “زود دویچه” رسیده است. این ایمیل‌ها نشان از اطلاع مسئولان این اداره از تخلفات در پرونده پناهجویان شهر برمن دارند.

بر این مبنا مسئول مربوطه اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ پس از دریافت گزارشی در باره تخلفات در بررسی پرونده پناهجویان در شهر برمن، فرمان تحقیق در این باره را می‌دهد، اما هم‌زمان تاکید می‌کند که این تحقیق باید “بی‌سرو صدا” انجام شود. این مسئول در ایمیل خود می‌گوید که او نمی‌خواهد “تمام جزئیات بررسی شوند.”

سخنان مسئول مربوطه در اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در حالی است که خانم یوتا کورت، رئیس این اداره در مقابل کمیسیون امور داخلی مجلس نمایندگان آلمان “بوندس تاگ” به این سخنان او اشاره‌ای نکرده بود.

این رسوایی شرایط را برای خانم کورت رئیس این اداره و همچنین وزارت کشور آلمان دشوار کرده است، زیرا این اداره زیر مسئولیت مستقیم وزارت کشور قرار دارد.

افشای تخلفات در پرونده پناهندگان

در سال ۲۰۱۶ اخباری به اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی رسیده بودند مبنی بر وجود تخلفات در صدور احکام پناهندگی در شهر برمن آلمان. در ماه مارس سال ۲۰۱۷ نیز از ایالت نیدرزاکسن نامه‌ای به اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی نوشته و در آن به تخلفات در صدور احکام پناهندگی اشاره شد.

در مرکز توجه دادستانی مسئول بررسی این پرونده خانم اولریکه ب.، رئیس پیشین این اداره در شهر برمن و یک وکیل مدافع قرار دارند. پرونده‌ای علیه اولریکه ب. و این وکیل که گفته می‌شود همکاری فشرده‌ای در این امر با یکدیگر داشته‌اند، تشکیل شده است.

شبکه‌ NDR، رادیو برمن و نشریه زوددویچه در ماه آوریل در جریان تحقیقات خود پی بردند که اولریکه ب. در بیش از ۱۲۰۰ مورد با درخواست‌های پناهندگی موافقت کرده، در حالی که استدلال حقوقی محکمی برای پذیرفتن این تقاضاها وجود نداشته است.

بررسی‌های درونی اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگی حاکی است که اولریکه ب. قوانین اقامت در آلمان و قواعد و ملاحظات امنیتی را “به شدت” نقض کرده است. او همچنین مظنون به دستکاری در پرونده متقاضیان پناهندگی و جعل امضای برخی از همکاران اداره فدرال در پای پرونده‌هایی شده که خودش مامور رسیدگی به آنها بوده است.

بررسی تخلفات در حالی است که سخنگوی وزارت کشور آلمان فرمان بازبینی پرونده ۸۵۰۰ تقاضای پناهندگی را به اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی داده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top