Monday , 19 August 2019 | دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
عناوین اخبار

اعتصاب سندیکاهای کارگری اسرائیل در حمایت از حقوق همجنسگرایان

با فراخوان هیستادروت، مهمترین سندیکای کارگری اسرائیل قرار است روز یکشنبه در این کشور یک اعتصاب سراسری برگزار شود.

هدف از این اعتصاب، اعتراض به رای روز چهارشنبه پارلمان اسرائیل به قانونی است که استفاده از رحم جایگزین را برای زوج‌های همجنسگرا ممنوع می‌کند.

این سندیکا از تمام دفاتر محلی خود در سراسر اسرائیل خواسته است تا در اعتصاب روز یکشنبه که یک روز کاری محسوب می‌شود، شرکت کنند.

در فراخوان هیستادروت تاکید شده است که «مبارزه برای حقوق جامعه دگرباشان جنسی، یک چالش مهم برای جامعۀ اسرائیل محسوب می‌شود.»

بسیاری از گروهها و تشکل‌های کارگری از این فراخوان استقبال کرده‌اند و این احتمال داده می‌شود که حتی برنامه پرواز هواپیماها نیز در روز یکشنبه دچار مشکل شود.

گروه «LGBT Task Force» مدافع حقوق همجنسگرایان در اسرائیل نیز اعلام کرد که در اعتراض به این قانون، به دادگاه شکایت خواهد کرد. رئیس این گروه تاکید کرد که مبارزه را تا زمانی که دولت به حقوق همجنسگرایان احترام بگذارد و برای آنها حقی برابر با دیگر شهروندان این کشور قائل شود، ادامه خواهد داد.

پس از رای پارلمان اسرائیل در روز چهارشنبه نیز شمار قابل توجهی از معترضان به آن، به خیابان‌های تل‌آویو آمدند و بسیاری از مسیرهای رفت و آمد را بستند. انتظار می‌رود روز یکشنبه نیز تجمعات اعتراضی در بخش‌های مختلف این کشور برگزار شود.

اسرائیل در موضوع حمایت از حقوق همجنسگرایان یک کشور پیشگام محسوب می‌شود، با این وجود در محافل مذهبی آن بویژه در میان ارتدوکس‌های افراطی که نفوذ زیادی بر دولت بنیامین نتانیاهو دارند، همجنسگرایی همچنان یک تابو است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top