Wednesday , 20 June 2018 | چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
عناوین اخبار

اقرار داوطلبانه پناهجویان آلمان به همکاری با اسلام‌گرایان

طبق گزارش رسانه‌های آلمانی، به مرور بر تعداد متقاضیان پناهندگی که داوطلبانه به مقام‌ها مراجعه کرده و به همکاری خود با تروریسم اسلام‌گرایانه یا دیگر اعمال مجرمانه اقرار می‌کنند افزوده می‌شود.

شبکه تلویزیونی “ان ۲۴” آلمان به نقل از وزارت دادگستری این کشور از مراجعه فزاینده و داوطلبانه پناهجویان آلمان به اداره فدرال مهاجرت و پناهجویی این کشور به قصد برملا کردن ارتباط با تروریسم اسلام‌گرایانه یا سایر اعمال مجرمانه خبر داده است.

وزارت دادگستری ایالت بایرن می‌گوید، مراجعه متقاضیان پناهندگی به دادستانی این ایالت برای اقرار به اعمال مجرمانه به پدیده‌ای آشنا تبدیل شده است. در حالی که دادستان‌های شمال بایرن در نورنبرگ و بامبرگ از حدود ۱۰ مورد از این دست خبر داده‌اند، دادستان مونیخ از دست‌کم ۱۵۰ مورد مراجعه بین تابستان ۲۰۱۶ و آوریل ۲۰۱۷ گزارش داده است.

تنها در دادستانی مونیخ در حد فاصل اول سپتامبر ۲۰۱۶ تا اول آوریل ۲۰۱۷ بیش از ۴۰ مورد اتهامی در اداره مهاجرت مطرح شد که در آن‌ها پناهجویان خود جرمشان را اعلام کرده بودند؛ مواردی از این قبیل که در وطن خود کسی را کشته‌اند یا تلاش کرده‌اند بکشند.

بسیاری از پناهجویان نیز اذعان کرده‌اند که پیش از فرار به برخی گروه‌های تروریستی مانند “دولت اسلامی” (داعش) تعلق داشتند یا از آن‌ها حمایت کرده‌اند. دادستانی مونیخ بر این نظر است که حدود ۵۰ مورد از این موارد تنها در طول یک ماه اعلام شده است.

وزارت دادگستری آلمان می‌گوید، هیچ اطلاعی ندارد که چه تعداد از این موارد به روند تحقیقات منجر شده‌اند و این موضوع بر عهده دادستانی است.

در دیگر ایالت‌های آلمان مانند هسن، شلویگ ـ هولشتاین و هامبورگ نیز روندی مشابه مشاهده شده است.

الکساندر بادله، سخنگوی دادستانی فرانکفورت می‌گوید، ظاهرا بسیاری از پناهجویان با اقرار داوطلبانه به عضویت اجباری در یک تشکل اسلام‌گرایانه می‌خواهند مانع از دیپورت خود از آلمان بشوند. اما هر کدام از این موارد باید به دقت مورد بررسی و تحقیق قرار بگیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top