Sunday , 24 March 2019 | یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
عناوین اخبار

انتقال یک فعال فضای مجازی پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی اردبیل

موسی جوادی از فعالان مجازی که در رابطه با اعتراضات سراسری اخیر موسوم به “اعتراضات دیماه” بازداشت شده بود پس از ۲ ماه بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.

به گزارش دیدبان به نقل از خبرگزاری هرانا، موسی جوادی از فعالان فضای مجازی که در پی اعتراضات سراسری دی‌ماه در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری، به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور” توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، پس از ۲ ماه بازداشت و طی مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.

این شهروند اردبیلی که در فضای مجازی عمدتا فعال بود پس از دستگیری مدت ۱۸ روز را در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات اردبیل نگهداری شده بود.

یک منبع نزدیک به آقای جوادی گفت “موسی جوادی، فرزند جواد، متولد ۱۳۴۶، کارمند دولت است که به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی مورخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری توسط اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شد و مدت ۱۸ روز تحت فشارهای روحی و روانی شدید در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات به سر برد. در ایام بازداشت علیرغم پیگیری‌های خانواده و نزدیکان هیچ پاسخ مشخص از طرف نهادهای امنیتی به آنها داده نشده بود و این بی خبری موجب نگرانی بی اندازه خانواده او شده بود.”

آقای جوادی که مبتلا به بیماری ریوی است هم‌اکنون در بند ۷ (بند زندانیان سیاسی) زندان مرکزی اردبیل و با محدودیت در تماس با خانواده و نزدیکان نگهداری می‌شود. پرونده او به دادگاه انقلاب این شهر ارجاع شده و در انتظار دادرسی است.

دولت حسن روحانی طی سال‌های اخیر بارها در شعارهای انتخاباتی و پس از روی کار آمدن دولت خود به حفظ حقوق شهروندان و رعایت منشور حقوق شهروندی تاکید داشته است اما با این حال این شعارها تنها در حد شعار مانده و هیچ‌کدام از وعده‌های وی محقق نشده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top