Monday , 22 July 2019 | دوشنبه , ۳۱ تیر ۱۳۹۸
عناوین اخبار

بازداشت سید حسن موسوی و رئوف دلفی، دو هنرمند ساکن آبادان

سید حسن موسوی و رئوف دلفی، دو هنرمند ساکن آبادان از ۵ روز پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. از نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی در دست نیست.

wrongful_arrest

به گزارش دیدبان به نقل از خبرگزاری هرانا، سید حسن موسوی ملقب به «سید خون»، روزنامه نگار منتقد و بازیگر تئاتر و همچنین رئوف دلفی، هنرمند شاعر و عضو انجمن شعر آبادان، از روز سه شنبه ۲۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

یک منبع نزدیک به این دو هنرمند با اعلام این خبر گفت: “از محل نگهداری، نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی از دست نیست. فقط می دانیم بازداشت شده اند.”

این منبع مطلع در مورد فعالیت های آقایان موسوی و دلفی افزود: “فعالیت آنها هنری و انتقادی بود مثل نوشتن شعر و امثالهم در فضای مجازی”.

رئوف دلفی، شاعر و بازیگر سابقه همکاری با انجمن سینمای جوان آبادان، انجمن شعر آبادان و انجمن نمایش این شهر را دارد. او در چند فیلم از جمله مستند «خواب‌های فرانسوی» ایفای نقش کرده است.

حسن موسوی، شاعر و روزنامه‌نگار ساکن خرمشهر علاوه بر انتشار شعر در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی، سابقه همکاری با هفته‌نامه یادگاری و هفته‌نامه گویش در کارنامه خود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top