Tuesday , 19 February 2019 | سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
عناوین اخبار

بازداشت مدیران دو گروه تلگرامی در همدان

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات همدان از شناسایی و بازداشت ۲ تن از مدیران گروه‌های تلگرامی که به گفته او محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کردند خبر داد.

تلگرام

به گزارش دیدبان به نقل از ایرنا، سرهنگ فیروز سرخوش نهاد بیان کرد: به تازگی در پیام رسان‌ تلگرام، گردانندگان اصلی ۲ گروه شناسایی شدند که اعضای آن مبادرت به انتشار محتوای غیراخلاقی و ترویج فرهنگ ابتذال می‌کردند.

وی افزود: با شناسایی صفحات این گروه‌ها، تلاش برای احراز هویت واقعی گردانندگان اصلی صفحات یاد شده به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا همدان اضافه کرد: با بررسی های فنی و پلیسی انجام شده مدیران اصلی صفحات غیراخلاقی در پیام‌رسان تلگرام شناسایی و با دریافت مجوزهای لازم قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه در شهرستان ملایر دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند.

سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: متهمان اعتراف کردند که با نام کاربری مشخصی در شبکه‌‌ اجتماعی تلگرام، از مدت‌ها قبل یک گروه غیراخلاقی ایجاد کرده و لینک آن را در گروه‌های غیراخلاقی دیگر که عضو بودند انتشار دادند و خود و اعضای گروه در آن اقدام به انتشار مطالب می‌کردند.

وی گفت: رصد و پایش فضای‌ مجازی یکی از اصلی‌ترین وظایف پلیس فتا است بنابراین به آن دسته از افرادی که در پوشش شبکه‌های اجتماعی، اخلاق و عفت عمومی جامعه را هدف دادند بدون اغماض برخورد می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top