Tuesday , 19 February 2019 | سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
عناوین اخبار

مهدی تاج: برنامه ریزی‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها آغاز شده است

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران گفته است موضوع حضور زنان مساله کلان ملی است و نیاز به تصمیم گیری همه جانبه دارد.

لیلا صوفی زاده، نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال در ایران گفته است برنامه ریزی‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها آغاز شده و این اتفاق نیاز به صبر و تحمل و دوری از هیاهو دارد. لیلا صوفی زاده با تاکید بر اینکه موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبدیل به یک مطالبه عمومی شده گفته است فدراسیون فوتبال به عنوان نهاد متولی این رشته تلاش هایی را در راستای رسیدن به این هدف آغاز کرده است.

بحث حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها و تماشای مسابقات ورزشی در سال‌های اخیر تبدیل به موضوعی مهم برای جامعه ایران شده و جنجال‌های زیادی را نیز به همراه داشته است. ممنوعیت حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقه فوتبال ایران و سوریه و در عین حال اجازه حضور زنان سوری بدون حجاب در ورزشگاه از آخرین جنجال‌ها درباره این موضوع بوده است.

نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال با اشاره به همین مساله گفته است ایران در ابعاد بین المللی و پروتکل‌ها موظف به فراهم آوردن امکانات حضور تماشاگران رقیب (زن و مرد) است در حالی که هنوز هماهنگی‌ها با تمام مراجع ذیربط برای ایجاد امکان حضور زنان ایرانی در ورزشگاه ها فراهم نیامده است.

به گفته صوفی زاده وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال ایران عزمی جدی، منطقی و به دور از هیاهو برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها دارند. گفته‌های نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال ایران در حالی است که از سوی دیگر مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران، در اظهارنظری موضوع حضور زنان ایرانی در ورزشگا‌ها را یک موضوع کلان مملکتی دانسته که نیاز به تصمیم گیری همه جانبه دارد.

تاج با اعلام اینکه شخصا مشکلی با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ندارد گفته است این مساله نیازمند تصمیم گیری کلان و تدبیری ویژه دارد و باید پیش از اجرایی شدن به آن فکر شود. به گفته رییس فدراسیون فوتبال ایران، سه شنبه گذشته جلسه‌ای با حضور مسئولانی از دولت، نیروی انتظامی، نهادهای نظارتی و امنیتی و وزارت ورزش و جوانان درباره این موضوع در وزارت کشور برگزار شده و نتیجه آن نیز تاکید بر مشکلات زیرساختی ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بوده است.

مهدی تاج در عین حال گفته است در صورتی که نظام و دولت درباره این موضوع به نتیجه برسند فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای انجام آن به کار خواهد بست. این صحبت‌های تاج در حالی است که او چند روز پیش گفته بود حضور زنان در ورزشگاه‌ها اولویت حال حاضر زنان و جامعه ایران نیست.

از سوی دیگر در یکی از تازه ترین اظهارنظرها در مورد حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها، آیت الله محمدعلی علوی گرگانی، از مراجع تقلید شیعه ساکن قم، گفته است حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها «بی احترامی به خون هزاران شهید گلگون کفن» است و «مشکلات زیادی» را به بار خواهد آورد. او از دولت خواسته است حتما جلوی این کار گرفته شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top