Monday , 22 July 2019 | دوشنبه , ۳۱ تیر ۱۳۹۸
عناوین اخبار

پلیس آلمان: با تظاهرات مهاجرستیزان مقابله می‌کنیم

مقامات ایالت زاکسن در شرق آلمان نسبت با ناآرامی‌های احتمالی حاصل از تظاهرات راست‌گرایان افراطی در شهر کمنیتز هشدار دادند.

مقامات ایالتی اعلام کرده‌اند روز پنجشنبه نیروهای پلیس فدرال آلمان به همراه نیروی پلیس دو ایالت مجاور برای پشتیبانی پلیس زاکسن راهی استادیوم فوتبال شهر کمنیتز خواهند شد، مکانی که تظاهرات ضدپناهجویِ راستگرایان افراطی در آن برگزار می‌شود.

تظاهرات ضدپناهجویِ راستگرایان افراطی در این منطقه در روزهای گذشته به درگیری‌های خشنوت‌آمیز انجامید.

پس از آنکه پلیس آلمان روز یکشنبه دو مهاجر سوری و عراقی را به اتهام کشتن یک مرد آلمانی با ضربات چاقو بازداشت کرد هزاران نفر در شهر کمنیتز تظاهراتی دو روزه علیه پناهجویان برپا کردند.

مایکل کرتشمر، رئیس ایالات زاکسن آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد:‌ «ما در پی آنیم که کسانی‌ که مرتکب این جنایت شده‌اند سریعا محکوم شوند. همچنین پیگیر آن هستیم تا کسانی که با ادای سلام هیتلری در این شهر راهپیمایی کردند نیز محکوم شوند.»

در ناآرامی‌های چند روز گذشته شماری از معترضان با ادای سلام هیتلری در خیابان‌ راهپیمایی کرده بودند.

همچنین پلیس شهر شرقی ویسمار نیز از شاهدان عینی خواسته است برای اظهار نظر درباره ضرب و شتم یک جوان ۲۰ ساله پناهجو که روز گذشته در این شهر روی داد پیشگام شوند.

شهر کمنیتز که سابقا به شرق آلمان تعلق داشت پس از رشد احزاب راست‌گرای افراطی نظیر آلترناتیو برای آلمان و پدیگا به یکی از پایگاه‌های این احزاب و به این ترتیب یکی از مناطق دشوار برای زندگی مهاجران این کشور تبدیل شده است.

سازمان‌های اطلاعاتی آلمان فعالیت هر دوی این احزاب تندرو را زیر نظر دارد. سران این دو حزب اعلام کرده‌اند روز یکشنبه دوباره در شهر کمنیتز «در سوگ دانیل اچ (قربانی حمله با چاقو ) و دیگر کشته‌شدگانِ چندفرهنگی شدن اجباریِ آلمان» راهپیمایی خواهند کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top