Tuesday , 11 December 2018 | سه شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۷
عناوین اخبار

هزار دلار جایزه برای فیلم تبلیغاتی علیه همجنس‌گرایی در مالزی

دولت مالزی با ارائه جوایز نقدی جوانان را تشویق می‌کند درباره “جلوگیری” از همجنسگرایی فیلم بسازند.

وب‌سایت وزارت بهداشت که این مسابقه را راه انداخته است برای بهترین فیلم مقابله با آن چه “اختلال جنسیتی” نامیده تا هزار دلار جایزه در نظر گرفته است.

این سایت گفته است فیلم‌های شرکت کننده باید “پیشگیری و کنترل همجنسگرایی” و همچنین “معضلات و پیامدهای” آن و چگونگی دریافت کمک را در بر بگیرند.

این مسابقه که برای گروه سنی ۱۳ تا ۲۴ سال است، با انتقاد گروه های حامی دگرباشان رو‌به‌رو شده است.

کسانی که می‌خواهند در این مسابقه شرکت کنند تا ماه اوت فرصت دارند تا فیلم‌هایشان را در سه گروه “اختلال جنسیتی، سکس، و سکس و اینترنت” ارائه کنند.

برگزار کنندگان مسابقه خواسته‌اند که همجنس‌گرایان، دگرجنس‌‌ها یا تراجنس‌ها و تامبوی‌ها (دخترانی که رفتارهای پسرانه دارند) را به عنوان مبتلایان به “اختلال جنسیتی” در نظر بگیرند.

پانگ کی تیک، یک فعال حقوق دگرباشان به خبرگزاری فرانسه گفته: “این واقعیت که آنها دگرباشان جنسی را زیر مفهوم اختلال جنسیتی ببرند، نشان می دهد که مقامات خودشان دچار سردرگمی هستند.”

“تکان دهنده است که یک سازمان دولتی می‌خواهد همه کشور را وارد سردرگمی خود کند.”

نیشا ایوب، یک فعال فراجنسیتی به خبرگزاری رویترز گفته است: “من شوکه شدم. این کار تبعیض، نفرت و حتی خشونت نسبت به اقلیت هارا تشویق می کند.”

قوانین سکولار و مذهبی در مالزی، همجنسگرایی را غیر قانونی می‌دانند و برای آن مجازات زندان یا تنبیه بدنی پیش بینی شده است.

سه ماه پیش، نمایش فیلم دیو و دلبر، به دلیل آنکه صحنه‌ای همجنسگرایانه داشت، به تاخیر افتاد. به رغم درخواست هیات سانسور مالزی، شرکت دیزنی، سازنده فیلم، حاضرنشد آن صحنه را حذف کند و در نهایت این فیلم بدون سانسور اکران شد.

انور ابراهیم، یکی از رهبران برجسته مخالفان در مالزی ​​سال ۲۰۱۴ به جرم آنچه “لواط” خوانده شد زندانی شد. دادگاه تجدید نظر حکم برائت او را رد کرد. یک سال قبل از آن او یک ائتلاف سه حزبی را رهبری کرد. این ائتلاف قوی ترین گروه مخالف در برابر ائتلاف حاکم در ۵۰ سال اخیر بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top