Wednesday , 20 June 2018 | چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
عناوین اخبار

حمله شبانه و پلمپ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد توسط بسیج دانشجویی

در پی مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در اعتراض مشترک تشکل های سراسر کشور نسبت به تلاش غیر قانونی برای بازداشت دکتر محمود صادقی و اعتراض به وضعیت آرش صادقی، تشکل بسیج دانشجویی این دانشگاه ضمن اقدام به شکستن در اتاق این انجمن و غارت اموال موجود، قفل در را عوض نموده و خودسرانه برگه ای تحت عنوان پلمپ را بر روی آن چسبانده است.

دانشگاه خیام مشهد

به گزارش دیدبان به نقل از خبرگزاری  هرانا،  بسیج دانشجویی انجمن اسلامی دانشگاه خیام مشهد در پی مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه در اعتراض مشترک تشکل های سراسر کشور نسبت به تلاش غیر قانونی برای بازداشت دکتر محمود صادقی و اعتراض به وضعیت آرش صادقی و همچنین اعلام مواضع خود از طریق برد این انجمن، به صورت شبانه و خودسر اقدام به شکستن قفل ورودی اتاق این انجمن نموده و ضمن برداشت اموال شخصی اعضا، اموال انجمن و نصب پوستر و برگ نوشته هایی بر در و دیوار، قفل ورودی را عوض نموده و کاغذی ممهور به مهر این تشکل همراه با نوشته پلمپ شد را بر روی آن چسبانده است.

در واکنش به این اقدام، انجمن اسلامی دانشجویان با صدوربیانیه ای شدید آن را محکوم نموده و سکوت مسئولین دانشگاه را نسبت به این گونه اعمال آشوبگرانه و خلاف قانون را خطرناک دانسته و اضافه نموده است که “عدم برخورد با چنین حرکات خودسرانه و عدم ایجاد فضای امن دانشگاهی، در آینده ای نچندان دور گریبان مسئولین دانشگاه را خواهد گرفت، چنان که پیش از این نیز تشکل بسیج تا پشت در اتاق ریاست دانشگاه و نصب اعلامیه و کاغذ با مضامین مختلف بر روی در اتاق ایشان پیش رفته است.”

پس از صدور این بیانیه، کانال تلگرامی بسیج دانشجویی این دانشگاه، پیام زیر را بر روی خروجی خود قرار داد و این اقدام را با همکاری مسئولین دانشگاه و با حضور مسئول حراست دانشگاه عنوان نمود.

«پاکسازی دفتر تشکل به اصطلاح اسلامی حامی آرش صادقی وطن فروش و خائن با اطلاع ریاست دانشگاه و حضور مسئولین حراست در دانشگاه و دانشجویان دانشگاه خیام با نصب تصاویر شهدای مرزبان در درگیری با پژاک. پرونده کمیته انضباطی دانشجویان اعضای این شورا توسط مسئولین دانشگاه درحال بررسی می باشد.خیانت یک تشکل به خون شهدا و کشور»

با توجه به آشکار بودن تخلف صورت گرفته توسط بسیج دانشجویی دانشگاه خیام، عدم دریافت هیچ گونه تذکر کتبی، شفاهی و … توسط انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه و نص صریح قانون انضباطی و تشکل های دانشگاهی کشور، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که مراتب برخورد با هر تخلف را منوط به مراحل تذکر شفاهی، تذکر کتبی، فراخواندن فرد به کمیته انضباطی و در صورت تکرار و عدم تمکین خاطی و طی مراحل و تشریفات قانونی تعلیق فعالیت و در شدیدترین حالت و با درخواست از کمیته انضباطی مرکزی واقع در وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، لغو مجوز و یا صدور حکم برای افراد خاطی دانسته است، باید دید در ادامه مسئولین این دانشگاه، چه واکنشی نسبت به انجام تخلف صورت گرفته توسط تشکل بسیج دانشجویی این دانشگاه از خود نشان خواهند داد.

این گونه حرکات خودسرانه و غیر قانونی بسیج دانشجویی این دانشگاه تازگی نداشته و پیش از این نیز به ویژه در سال تحصیلی ۸۹- ۹۰ سابقه داشته است.

۳ نظر

  1. لعنت به فتنه گر و حامیانشان شما ها همون تخم ابوسفیان و معاویه هستین صادقی همون منافق مجلس نشین هم هم روزی مثل منافقین مجلس ششم متواری خواهد شد

    • فرار میکنن میرن اونور باز زبونشون دراز میشه. دوای درد این ها شلاق و اعدامه باید نسلشون رو منقرض کرد. روی صحبت من با شما گردانندگان این وب سایت منافقین هم هست. نوبت شما هم میرسه.

  2. فرار میکنن میرن اونور باز زبونشون دراز میشه. دوای درد این ها شلاق و اعدامه باید نسلشون رو منقرض کرد. روی صحبت من با شما گردانندگان این وب سایت منافقین هم هست. نوبت شما هم میرسه.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top