Monday , 22 July 2019 | دوشنبه , ۳۱ تیر ۱۳۹۸
عناوین اخبار

حمله‌ی مدافعان جبهه اسلامی و پلیس اندونزی به یک گردهمایی همجنس‌گرایان

یک گروه اسلام‌گرای نظامی در اندونزی که به آزار و اذیت و خشونت علیه اقلیت‌ها شهرت دارد، پلیس این کشور را وادار ساخت تا به یک گردهمایی مردانه به اصطلاح “سکس پارتی” حمله‌ور شود.

2016-11-indonesia-asia-lgbt

این گروه با نام مدافعان جبهه اسلامی (یا FPI)، مدعی شده است که واحد تحقیقاتی آن به پلیس اخطار داد تا در روز یکشنبه دست به حمله‌ای موفقیت‌آمیز به منزلی در جاکارتا بزنند. صفحات‌ اجتماعی تصاویر گروه مردانی را نشان داد که برای بازجویی توسط پلیس دستگیر شدند و به گزارش رسانه‌های محلی، تلفن‌های همراه و داروهای اچ آی وی-ایدز از محل ضبط گردید.

تحریک چنین حمله‌ای توسط گروه مدافعان جبهه اسلامی جای تعجب ندارد و پیروی مقامات از این گروه برای حمله به یک تجمع بی‎ضرر که هیچ یک از قوانین اندونزی را نقض نمی کرده نیز بصورت نا امید کننده‌ای آشناست.

از ژانویه امسال با شروع یورش‌های ضد دگرباشان جنسی توسط مقامات اندونزی ، گروه مدافعان جبهه اسلامی در جستجوی همجنسگرایان زن در شهر یاندونگ، به طور شبانه روزی به خانه ها هجوم برد. هفته بعد از آن، این گروه پلیس را به هتلی در جاکارتا کشانده و وادار ساخت تا یک جلسه آموزشی در مورد دسترسی به عدالت برای دگرباشان‌جنسی را متوقف کند.

همجنس‌گرایی هرگز در اندونزی غیرقانونی نبوده، هرچند از طریق دادخواست‌های متعدد به دادگاه قانون اساسی در تلاشند تا این موضوع را تغییر دهند. صبوری در برابر تفاوت‌های جنسی مدتی طولانی است که شعار دولت بوده ، اما در حمایت از آن بارها شکست خورده است.

اما مدافعان جبهه اسلامی همراه با سایر گروه‌های اسلام‌گرای نظامی سابقه طولانی در حمله به اقلیت‌ها با کمک های صریح یا ضمنی مقامات عالی رتبه دارند. در سال‌های گذشته، عدم تحمل اقلیت‌ها در اندونزی رشد چشمگیری داشته است، بویژه اقلیت‌های مذهبی و حمله‌ها علیه دگرباشان‌جنسی وسط مانورهای سیاسی مقامات و گروه‌های مذهبی افراطی رخ می دهد.

شور و شوق فراملی فرصتی را برای حمله به اقلیت‌ها بعنوان راهی برای جلب توجه و محبوبیت فراهم می‌سازد؛ اندونزی با رهبری سیاسی ضعیف در فروکش کردن مکرر آن بارها شکست خورده است.

روابط نزدیک بین گروه‌های اسلام‌گرای نظامی و قانون‌گزاری به ایجاد محیطی برای مجازات‌های اجتماعی گسترده و مصونیت درقبال حمله به اقلیت‌ها ادامه می‌دهد. تنها در همین یک سال گذشته، مقامات و نیروهای امنیتی اندونزی در اخراج اجباری و خشونت‌آمیز بیش از ۷۰۰۰ عضو جامعه مذهبی گافاتار از خانه‌هایشان همدستی داشته‌اند.

به تازگی رئیس‌جمهور “جوکوجوکوی‌ویدودو” گفت که با مجازات کیفری دگرباشان‌جنسی مخالف است. اکنون دولت وی باید این تعهد را با دستور رسیدگی به دلیل حمله‌ی تبعیض‌آمیز پلیس به تحریک یک گروه اسلام‌گرای نظامی نشان دهد.

به نقل از وب‌سایت هیومن‌رایتزواچ

برگردان فارسی توسط دیدبان

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top