Wednesday , 20 June 2018 | چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
عناوین اخبار

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۲۰ هزار پناهجو وارد آلمان شدند

در حالی که شمار پناهجویان از “کشورهای ناامن” به آلمان در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن کاهش یافته، تعداد پناهجویانی که کوشیدند به طور غیرقانونی از مرزهای یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا عبور کنند، افزایش یافته است.

پناهجو

بنا به گزارش روزنامه‌ی “ولت آم زونتاگ” به نقل از اداره‌های آمار ایالت‌های آلمان، نزدیک به ۳۲۱ هزار تن در سال گذشته به ادارات مربوطه تقاضای پناهندگی ارائه دادند. این آمار نشان می‌دهند که تنها در ماه ژانویه سال گذشته بیش از ۹۱ هزار و ۶۰۰ پناهجو وارد آلمان شدند.

روزنامه‌ی یادشده می‌نویسد که تعداد پناهجویان به آلمان پس از بسته‌شدن راه بالکان و انعقاد قرارداد میان اتحادیه‌ی اروپا و ترکیه، کاهش یافت و به‌طور میانگین به کمتر از ۲۰ هزار تن در ماه رسید. این رقم در ماه دسامبر ۲۰۱۶، به ۱۶ هزار و  ۴۴۱ نفر بالغ می‌شد. تعداد پناهجویان در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، بیش از ۸۹۰ هزار تن بود.

 

افزایش مهاجرت غیرقانونی

“ولت آم زونتاگ” هم‌چنین به نقل از داده‌های “آژانس امور مرزی اتحادیه‌ی اروپا ـ فرونتکس” می‌نویسد که در مقابل، شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۱۶ به‌ طور غیرقانونی وارد کشورهای عضو اتحادیه شدند، افزایش یافته است. این پناهجویان اغلب از کشورهای آفریقای شمالی و لبنان عازم اروپا شده بودند.

داده‌های آژانس نشان می‌دهند که در فاصله‌ی زمانی اول ژانویه تا ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶، تنها ۱۲ هزار و ۲۷۰ نفر مصری که در تلاش برای عبور از مرز یکی از کشورهای عضو بودند، دستگیر شدند. این رقم در مقایسه با شمار مصری‌تباران پناهجو در سال ۲۰۱۵، افزایشی ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

در همین چارچوب زمانی، نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر از لیبی (۱۹ درصد افزایش)، ۱۱۰۰ نفر از الجزیره (۲۶۰ درصد افزایش) و بیش از یک هزار تن از تونس (۷۸ درصد افزایش) کوشیدند به ‌طور غیرقانونی از مرزهای کشورهای اروپایی عبور کنند.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top