Monday , 21 May 2018 | دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
عناوین اخبار

سهم ناچیز آوارگان سوری از کار در مزارع ترکیه

هزاران جنگ‌زده سوری برای تامین مایحتاج اولیه خود مجبور به کار در مزارع ترکیه با دستمزد بسیار پایین می‌شوند. تعداد زیادی از آنان تحت شرایط طاقت‌فرسای اطراف مزارع و به دور از خدمات اساسی زندگی می کنند.

آوارگان سوری

به رغم شرایط سخت زندگی، هم اکنون نزدیک به ۲۰۰۰ جنگ زده سوری در حاشیه مزارع منطقه توربیل در ازمیر شرق ترکیه زندگی می کنند؛ جایی که دست کم از کار در مزارع، مزدی می گیرند.

این آوارگان، به خصوص آن دسته کارگران روزمزد شاغل در حاشیه شهرهای سوریه، کسانی هستند که تمام راه های درآمد را در کشور خود از دست داده اند اما اکنون در این مناطق به کارگری روی مزارع با دستمزدی نصف حداقل دستمزد یک کارگر معمولی مشغول به کار هستند؛ آنهم با انواع سو؛استفاده ها و بدرفتاری ها.

بسیاری از مزرعه داران، تمایلی به چادر زدن جنگ زدگان در اطراف زمین های خود ندارند، اما هزینه حمل و نقل این کارگران باعث شده تا آنها وجود این چادرها را در کنار زمین های زراعی تحمل کنند.

وجود کارگران سوری تنها محدود به مزارع اطراف ازمیر نمی شود. آنها اکنون تقریبا در تمام مناطق ترکیه حضور دارند. علاوه بر کار سخت و طاقت فرسا و دستمزد پایین، گروهی از این کارگران حتی از تاخیر در پرداخت دستمزدشان شکایت دارند.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top