Wednesday , 20 June 2018 | چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
عناوین اخبار

گزارش وضعیت غلام حسین کلبی زندانی سیاسی زندان شیبان اهواز

غلام حسین کلبی زندانی سیاسی زندان شیبان اهواز از ۱۶ سال پیش بدون مرخصی مشغول تحمل حبس است. دو روز قبل برادر وی بعنوان تنها عضو باقی مانده از خانواده‌اش در راه زندان برای ملاقات حضوری با وی که بعد از پنج سال تلاش موفق به اخذ آن شده بود، دچار سکته شد و فوت کرد. اما هنوز مقامات قضایی با مرخصی این زندانی سیاسی موافقت نکرده‌اند.

غلام حسین کلبی

به گزارش وب سایت دیدبان به نقل از خبرگزاری هرانا، غلام‌حسین کلبی در دی‌ماه سال ۱۳۷۹ به همراه سعید ماسوری به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین خلق در شهرستان دزفول بازداشت و در سال ۱۳۸۱ در دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد ولی در ‌‌‌‌نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در مورد فوت برادر آقای کلبی و عدم اعطای مرخصی جهت مراسم خاک‌سپاری توضیح داد: “پریروز برادر آقای کلبی بعنوان تنها عضو باقی‌مانده از خانواده‌اش در مسیر رفتن به زندان جهت ملاقات حضوری در راه دچار سکته شد و فوت کرد. پنج سال دوندگی کرد تا موفق شده بود ملاقات حضوری بگیرد اما هرگز به این ملاقات نرسید. و هنوز هم به آقای کلبی مرخصی جهت حضور در مراسم خاکسپاری نداده‌اند.”این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “سال گذشته نیز خواهر آقای کلبی فوت کرد و چند سال پیش هم مادرش، اما برای مراسم هیچ‌کدام به وی مرخصی ندادند.”

شایان ذکر است، غلام‌حسین کلبی پس از دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ و سپس بند ۳۵۰ زندان اوین انتقال دادند. این زندانی سیاسی پس از محکومیت به زندان کارون اهواز و بعد از تعطیلی این زندان در بهمن‌ماه سال ۹۴ همراه دیگر زندانیان به زندان شیبان معروف به مجتمع حرفه آموزی منتقل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top