Tuesday , 11 December 2018 | سه شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۷
عناوین اخبار

تلاش برای مجازات ارائه اطلاعات غلط در روند پناهندگی

عامل حمله به بازارچه کریسمس برلین در سال ۲۰۱۶ با ۱۴هویت جعلی در آلمان تردد می‌کرد. اینک وزیر دادگستری ایالت نوردراین ‌وستفالن آلمان تلاش دارد تا ارائه اطلاعات غلط را مشمول مجازات کند.

پتر بیسنباخ، ‌وزیر دادگستری ایالت نوردراین‌ـ وستفالن آلمان در صدد بر آمده تا از این پس مجازاتی جدید را در روند پناهندگی بگنجاند: پناهجویی که اطلاعات نادرستی ارائه دهد، مثلا در مورد سن یا کشور مبدأ خود، باید مشمول مجازات شود.

به نوشته روزنامه آلمانی بیلد، بیسنباخ می‌خواهد این موضوع را روز پنج‌شنبه ۹ نوامبر (۱۸ آبان) در کنفرانس وزیران دادگستری این کشور مطرح کند.

او به این روزنامه گفته است: «ما باید افراد خطرناکی مانند انیس عامری را با همه ابزار قانونی خود زیر کنترل در آوریم. دروغ گفتن هدفمندانه به مقام‌های مسئول آلمانی در مورد مشخصات فردی و کشور مبدأ نباید بدون مجازات بماند.»

انیس عامری ۱۴ هویت غلط ارائه داده بود. اما به این علت که طبق قوانین فعلی آلمان این موضوع مشمول مجازات نیست، امکان نداشت که این مسئله تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

این عامل اسلا‌م‌گرا در ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۶ با کامیونی دزدیده‌شده به جمعیت حاضر در بازارچه کریسمس برلین حمله کرد و ۱۲ نفر را به کشتن داد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top