Monday , 22 July 2019 | دوشنبه , ۳۱ تیر ۱۳۹۸
عناوین اخبار

ناپدید شدن اعضای گروه موسیقی آفریقایی در سوئیس

«موسیقی مرز نمی شناسد» این جمله ای است که هنرمندان و علاقمندان موسیقی در جهان بارها آنرا شنیده اند. حالا این عبارت در سوئیس و در جریان یک جشنواره موسیقی مصداق پیدا کرده است.

مسئولان جشنواره بین المللی موسیقی فولکلور فرایبورگ به پلیس سوئیس اطلاع داده اند که اعضای یک گروه موسیقی که از کشور بوروندی به این فستیوال دعوت شده بودند به تدریج ناپدید شده و هیچ نشانی از آنها در دست نیست.

بر اساس گزارش رسانه ها، در حالیکه بیست و هشت عضو گروه موسیقی «ریوکیتم» از کشور بوروندی به چهل و چهارمین دوره فستیوال فرایبورگ دعوت شده بودند، تنها شانزده تن از آنها روز دوازدهم اوت در مراسم افتتاحیه حضور یافتند.

این درحالیست که به گفته مسئولان فستیوال طی روزهای برگزاری به تدریج از تعداد باقی مانده اعضای این گروه کم شد تا اینکه تنها سه نفر از آنها همچنان در جشنواره باقی ماندند.

ناتاش اوون، مسئول رسانه ای جشنواره موسیقی فولکلور فرایبورگ در این باره چنین توضیح می دهد: «اعضای این گروه در طول هفته اجراهایی داشتند اما روز های جمعه، شنبه و یکشنبه تنها سه تن از آنها باقی مانده بودند.»

هنرمندان باقی مانده به برگزار کنندگان توضیح داده اند که اعضای «ریوکیتم»، یک گروه موسیقی که سال ۱۹۸۷ در بوروندی تاسیس شده و پیشتر در فستیوالهای متعدد نیز شرکت کرده است، در کشور خود با تهدیدهاییی روبرو هستند و دیگر تمایل ندارند به آنجا بازگردند.

خانم اوئن درادامه یادآور شد که «عواقب این کار به آنها گوشزد شده و اگر به واقع احساس خطر می کنند باید از طریق مراجع ذیصلاح درخواست خود را مطرح کنند.»

نکته جالب ماجرا در شب اختتامیه اتفاق می افتد. مسئولان برگزاری جشنواره گفته اند که در این شب متوجه شدند سه عضو باقی مانده گروه آفریقایی نیز همان راه دوستان خود را انتخاب کرده و متواری شده اند.

پلیس فرایبورگ در گفتگو با یورونیوز تایید کرد که در جریان ماجرا قرار گرفته اما هنوز اقدامی عملی برای تحقیق در باره این پرونده را آغاز نکرده است.

یک سخنگوی پلیس تصریح کرد: «هیچکس ناپدید نشده است. این افراد با دراختیار داشتن ویزای توریستی اجازه دارند در کشورهای عضو پیمان شنگن تردد و مسافرت کنند.»

با توجه به اینکه سوئیس در این کشور کوچک شرق آفریقا که جزو فقیرترین کشورهای جهان نیز محسوب می شود، دفتر نمایندگی ندارد، ویزای توریسیتی این گروه از سوی سفارت بلژیک در بروندی صادر شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top