Tuesday , 11 December 2018 | سه شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۷
عناوین اخبار

تشدید نظارت پلیس بر استارتاپ‌ها و هشدار دادستان تهران به مدیر اسنپ

رییس پلیس تهران از تشدید نظارت پلیس بر استارتاپ‌هایی مانند اسنپ خبر داده و گفته به پلیس فتا و پلیس اطلاعات و امنیت دستور احضار مسوولان اسنپ داده‌ شده است.

حسین رحیمی گفته: «کنترل و نظارت‌های پلیس در این بخش باید بیشتر شود و هم به پلیس فتا و هم به پلیس اطلاعات و امنیت ابلاغ کردیم تا مسوولان‌شان را احضار و جلساتی با آنها برقرار شود و در حقیقت کارهای نظارتی پلیس بر عملکرد آنها شروع شده‌ است.»

او گفته این نوع مشاغل خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه می‌دهند اما لازم است یک سری نظارت‌ها و کنترل‌هایی که لازمه هر مجموعه صنفی است، بر این موسسات نیز باشد و ما دستور آن را صادر کرده و کار آغاز شده است.

همزمان، دادستان تهران هم در دوازدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران، از دستگاه‌های ذی ربط خواسته مجوز مربوط به فعالیت اسنپ در حوزه حمل و نقل را بررسی و در مورد مستندات و مدارک فعالیت آن توضیح دهند.

اوگفته: «اسنپ می تواند یک ابتکار در دنیای حمل و نقل باشد و حسب اعلام مدیر اسنپ، این تشکیلات دارای ۱۵۰ هزار راننده صرفا در بخش حمل و نقل شهری است.»

دادستان تهران با هشدار به مدیر اسنپ گفته: «قرار نبود با تبلیغات فریبنده مردم را اغوا کنید، شما چگونه با هلی کوپتر مردم را به دل طبیعت می برید و موسیقی زنده پخش می‌کنید؟ لذا به مدیر اسنپ هشدار داده می شود تا مواظب باشد که فعالیت های این شرکت، محملی برای ایجاد ناامنی و ارتکاب جرایم نشود. قرار بر این بود که به مردم خدمت ارائه شود نه این که راننده اسنپ، زنی را به تپه‌ها ببرد و به او تجاوز کند و آن گاه با تبلیغات فریبنده و غیرواقعی اسنپ را بزرگ جلوه دهید.»

در روزهای گذشته، اخباری مبنی بر تجاوز و مورد آزار قرار گرفتن یکی از کاربران مسافر شرکت اسنپ منتشر شد.

متهم پرونده در زمان وقوع حادثه، کاربر راننده فعال در سامانه اسنپ نبوده و اسنپ مدتی قبل با متهم پرونده به دلیل برخورد و ظاهر نامناسب، قطع همکاری کرده بود اما این شخص با ارائه مدارک شخصی دیگر، توانسته بود با هویت شخصی جدید به اسنپ دسترسی پیدا کند.

اسنپ در بیانیه خود درباره این حادثه گفته که در سه سال گذشته، بیش از ۱۰۰ میلیون سفر را در صحت و امنیت کامل به انجام رسانده است.

فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در ایران تاکنون با مخالفت‌هایی از سوی اتحادیه تاکسی‌رانان مواجه بوده و دشواری‌هایی را برای این نوع استارت‌آپ‌های خصوصی ایجاد کرده است. اکنون با خبر آزار یک زن، مشکلات جدیدی بر سر راه بخش خصوصی به دلیل اتفاقی که ممکن است در هر جای دیگری هم روی دهد، قرار گرفته است.

در عین حال، این نوع تاکسی‌ها در ایران در حال گسترش‌اند و قرار است یک شرکت تاکسی اینترنتی روسی هم در ایران فعالیت خود را آغاز کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top