Thursday , 24 January 2019 | پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
عناوین اخبار

افزایش تعداد پناهجویان در مسیر جدید منتهی به اروپا

سازمان بین المللی مهاجرت می گوید پناهجویان طی ماههای اخیر برای رسیدن به اروپا مسیر جدیدی را انتخاب کرده اند.

بنا به اعلام این سازمان پناهجویان اکنون بیش از گذشته از یونان به آلبانی، مونته نگرو، بوسنی هرزگوین و کرواسی می روند. داده های جدید نشان می دهد که در پنج ماه اول سال جاری میلادی ۶۷۰۰ پناهجو به بوسنی هرزگوین، آلبانی و مونته نگرو رفته اند.

این رقم بیش از دو برابر کل آمار پناهجویانی است که کل سال گذشته به این سه کشور رفتند.

اکثریت پناهجویان طی ماههای گذشته به بوسنی و هرزگوین رفته اند. این در حالی است که صدها نفر از این پناهجویان شبها را در پارک های سارایوو سپری می کنند.

طبق اعلام سازمان بین المللی مهاجرت بیش از چهار هزار پناهجو طی سال جاری به بوسنی و هرزگوین رفته اند. طی سال گذشته تنها ۷۵۵ پناهجو به این کشور رفته بودند.

حدود ۲۰ درصد پناهجویانی که سال جاری به بوسنی و هرزگوین رفته اند خود را اهل سوریه معرفی کرده اند. سایر پناهجویان اهل عراق، ترکیه، الجزایر و افغانستان بودند.

بیش از یک میلیون پناهجو طی سال ۲۰۱۵ میلادی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پناه بردند. از سال ۲۰۱۶ امکان عبور از مسیر موسوم به «مسیر بالکان» برای پناهجویان وجود ندارد. این مسیر شامل عبور از کشورهای ترکیه، یونان، جمهوری مقدونیه و صربستان می شد.

پناهجویان از پائیز سال گذشته و همزمان با تشدید کنترل های مرزی بین کشورهای صربستان، مجارستان و کرواسی به مسیر جایگزین (یونان، آلبانی، مونته نگرو، بوسنی هرزگوین و کرواسی) روی آوردند.

آن دسته از پناهجویان که از سال ۲۰۱۶ در صربستان به سر می برند نیز به شکل روزافزون به بوسنی و هرزگوین می روند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top