Friday , 25 May 2018 | جمعه , ۴ خرداد ۱۳۹۷
عناوین اخبار

کاهش جرایم در میان پناهجویان آلمان

اغلب وقتی صحبت از جرم در آلمان به میان می‌آید اولین فرض ممکن این است که شاید این کار را یک پناهجو انجام داده باشد. اما برآوردی محرمانه در اداره آگاهی آلمان نشان می‌دهد که این تصور درست نیست.

36959260_303

یک تیم تحقیق از شبکه “ان‌ارد” و روزنامه “زوددویچه” آلمان بر اساس نسخه‌ای از گزارشی محرمانه از اداره آگاهی آلمان (BKA) می‌گوید، شمار جرایم انجام‌شده توسط پناهجویان یا میزان مظنونان مربوطه در میان ‌آن‌ها در طول سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است.

و این خبر منافی گزارش‌ها و گمانه‌زنی‌هایی است که حکایت از افزایش ارتکاب جرم در میان پناهجویانی دارد که تازه پا به این کشور گذاشته‌اند.

یک‌چهارم کاهش جرم

بر اساس گزارش یاد‌شده، در سومین سه‌ماهه سال ۲۰۱۶ شمار جرایم عمومی انجا‌م‌شده توسط متقاضیان پناهندگی یا کسانی که بدون اجازه اقامت در آلمان زندگی‌ می‌کنند نسبت به سه‌ماهه اول سال یک‌چهارم کاهش پیدا کرد.

یک سخنگوی اداره آٰگاهی ‌آلمان تنها وجود چنین گزارشی را تأیید کرد و گفت، وزارت کشور در هفته آتی اطلاعات این گزارش را ارائه خواهد داد.

اداره آگاهی آلمان می‌گوید، در بازه زمانی یادشده شمار کل جرایم در میان مهاجران ۲۱۴هزار است که نسبت به سال ۲۰۱۵ چندهزار مورد بیشتر شده است. در حالی که در همین بازه ۲۱۳هزار پناهجوی جدید در آلمان ثبت شده‌اند.

دزدی و مسافرت بدون بلیت

این سند نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از این جرایم در رده جرایم خرد قرار دارند. ۱۷درصد این جرایم مربوط می‌شود به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بدون خرید بلیت. یک‌چهارم آن نیز مربوط به دزدی‌ و خشونت‌هایی مثل ضرب و شتم می‌شود.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top