Friday , 19 April 2019 | جمعه , ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
عناوین اخبار

۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفته که ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در این استان وجود دارند که تلاش برای جذب آنان همچنان ادامه دارد.

علیرضا نخعی می گوید: در سه سال گذشته، برای جذب ۱۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان فعالیت‌های مناسب و مثبتی انجام شده است.

نخعی گفته با جذب کودکان لازم التعلیم و بازمانده از تحصیل به جمع ۶۳۰ هزار دانش‌آموز موجود می‌توان شاهد افزایش شمار دانش آموزان استان به ۷۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی پیش رو بود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، این استان دورترین استان از مرکز و پایتخت است و همین فاصله مکانی بارهای مالی بسیاری را بر آموزش و پرورش استان تحمیل می‌کند.

۵۲۲ کلاس درس جدید برای بهره برداری و استفاده دانش آموزان در سال تحصیلی آینده آماده تحویل شده و بیش از هفت میلیون جلد کتاب درسی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان در سراسر استان توزیع خواهد شد.

همزمان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان، شمار مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان را ۷۰۸ مورد ذکر کرده و گفته از سال گذشته تخریب و بازسازی ۳۹۰ کلاس درس خشتی و گلی استان در دستور کار قرار گرفته است.

علیرضا راشکی گفته با وجود همه اقدامات صورت گرفته در مدرسه سازی، بازهم به پنج هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان نیاز است.

به گفته او، ۵۴۳ کلاس درس کانکسی در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان گفته مدارس پیش ساخته یا همان مدارس کانکسی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای مدارس کپری که با زیست و بوم منطقه سازگاری دارند باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top